Pakiety usług internetowych Neo Fusion

Co to jest hosting?

Jaki hosting wybrać?Co to jest hosting?Strona internetowa jest niezbędnym narzędziem, które pozwoli Twojej firmie zaistnieć w wirtualnym świecie. Posiadanie strony WWW jest koniecznością, jeśli chcesz wypromować firmę i uzyskać dostęp do nieograniczonej liczby odbiorców Twoich usług lub produktów. Zaprojektowanie strony dedykowanej Twojemu biznesowi lub zakup gotowego szablonu strony oraz zapełnienie serwisu odpowiednimi treściami nie wystarczą jednak, by Twoja strona WWW zaczęła funkcjonować w internecie.


Co to jest hosting? Jaki hosting wybrać?Ciągłe działanie serwisu internetowego, zapewniające korzystanie z niego o każdej porze dnia i nocy, jest możliwe dzięki serwerowi. Hostingiem określa się właśnie udostępnianie zasobów serwerów przez dostawców usług internetowych. Serwer to nic innego jak odpowiednio skonfigurowany komputer, który jest dostępny cały czas w internecie, 24 godziny na dobę, umożliwiając nieograniczone odwiedzanie i przeglądanie Twojej strony internetowej. Na serwerze możesz umieścić nie tylko stronę WWW, ale także rozbudowane serwisy, portale, sklepy internetowe, możesz tworzyć skrzynki e-mail czy przechowywać pliki. Serwer musi gwarantować najwyższy poziom niezawodności i bezpieczeństwa. Dostawcy usług hostingowych powinni zapewniać ciągłe i sprawne działanie dysków oraz połączenie serwera z internetem.

Jaki hosting wybrać?Wybierając hosting, który umożliwi funkcjonowanie Twojego serwisu WWW bez zakłóceń, należy zwrócić uwagę na parametry serwera i inne kwestie techniczne istotne z punktu działania Twojej strony i odpowiadające Twoim potrzebom. Na co należy zatem zwrócić uwagę przy wyborze hostingu? Poniżej przedstawiliśmy kilka najważniejszych kwestii, o których powinieneś pamiętać decydując się na wykupienie usługi hostingu. • Technologia
 • Wybierając usługę hostingową zwróć uwagę na dostosowanie możliwości danego serwera do wymagań Twojej strony internetowej. Nie każda strona internetowa, zwłaszcza o skomplikowanej budowie, może być obsłużona przez dane konto hostingowe.


 • Bezawaryjność działania
 • Czas nieprzerwanego działania serwera wyrażony w procentach to tzw. uptime. Bezawaryjne funkcjonowanie serwera gwarantuje stały dostęp do Twojej strony internetowej. Przy wyborze hostingu warto sprawdzi , jaka jest gwarantowana dostępność usług oferowanych przez danego dostawcę. Przyjmuje się, że pożądana wartość uptime wynosi ok. 99%. Oznacza to, że podczas przeglądania naszej strony internetowej w określonym przedziale czasowym, w 99 % witryna będzie wyświetlać się prawidłowo. Jeśli zaś gwarantowana dostępność usług wynosi poniżej 99%, wówczas warto zwrócić się do dostawcy o zwrot pieniędzy w związku ze spadkiem uptime poniżej zadeklarowanej wartości. Przeciwieństwem uptime’u jest downtime, czyli przestój w dostępie usług spowodowany awarią systemu.


 • Szybkość łącza
 • Szybkość łącza określa prędkość dostępową, na którą możemy liczyć podczas przeglądania naszego serwisu. Warto pamięta , że od jakości i szybkości połączenia z internetem, jakie zapewnia dostawca usług hostingowych, zależy szybkość wyświetlania się witryny czy przesyłania danych na serwer. Szybkość łącza to kolejny istotny parametr decydujący o jakości hostingu.


 • Bezpieczeństwo
 • Bezpieczeństwo serwerów i przechowywanych na nich danych to następny ważny aspekt przy wyborze hostingu. Nasz dostawca powinien gwarantować bezpieczeństwo swoich usług poprzez zapewnienie ochrony danych osobowych, ochrony kont użytkowników, ochrony przed atakami hakerów oraz zapewnienie profesjonalnych systemów antywirusowych, bieżącej aktualizacji bazy wirusów i wysokiej skuteczności ochrony antyspamowej.


 • Pojemność konta
 • Analizując potrzeby naszego serwisu warto zwrócić uwagę na limit przestrzeni dyskowej dostępnej w danej usłudze hostingowej. Jeśli Twoja strona internetowa będzie bogata w dużą ilość treści multimedialnych takich jak zdjęcia czy filmy, niewątpliwie będziesz potrzebować większej pojemności konta. Zwiększenie przestrzeni dyskowej będzie także koniecznie w przypadku, gdy posiadasz firmowego e-maila założonego pod domeną witryny.


 • Limit transferu
 • Transfer określa ilość danych pobieranych przez użytkowników Twojego serwisu internetowego podczas jego przeglądania. Jeśli Twoja strona wyposażona jest w dużą ilość materiałów multimedialnych bądź posiada wiele podstron, wówczas będziesz potrzebować większego transferu danych.


 • Kopie bezpieczeństwa
 • W przypadku utraty danych bądź ich uszkodzenia bardzo istotną funkcją jest kopia bezpieczeństwa, tzw. backup. Kopia bezpieczeństwa to dane umożliwiające odtworzenie danych oryginalnych. Jest to skuteczna forma ochrony naszych danych, która polega na wykonywaniu kopii bezpieczeństwa na zewnętrznych nośnikach. Warto dowiedzieć się, czy firma hostingowa zapewnia tego typu usługę w swojej ofercie. Zapytaj też o częstotliwość przeprowadzania backup’ów - posiadanie starych kopii bezpieczeństwa jest mało przydatne.


 • Wsparcie techniczne
 • Przydatną opcją jest zapewnienie przez firmę hostingową pomocy technicznej. Szybka i skuteczna pomoc działu technicznego dobrze świadczy o dostawcy.


Decydując się na współpracę z firmą hostingową, zwróćmy uwagę na szczegółowe zapisy umowy bądź regulaminu usług dotyczące innych ważnych kwestii, jak np. sytuacji przekroczenia transferu czy przestrzeni dyskowej.

Ile kosztuje hosting?

Obecnie na rynku mamy możliwość wyboru zarówno płatnych usług hostingowych, jak i tych darmowych. Darmowy hosting wiąże się oczywiście z wieloma ograniczeniami, częstszą awaryjnością czy niechcianymi reklamami. Jeśli zależy nam na jakości i częstych odsłonach naszej strony internetowej, to warto zainwestować w płatny hosting. Ceny dobrej usługi hostingowej zaczynają się już od 50 złotych.Masz dodatkowe pytania?
Napisz do nas na kontakt@neofusion.plZobacz nasze usługi

Sprawdź naszą pełą ofertę i skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt

Po więcej informacji i pomoc napisz do Nas lub zadzwoń!


Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Neo Fusion Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Przepiórki 10, 02-407 Warszawa, z numerem NIP 522 305 13 04.
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.

* - pola obowiązkowe
 
Ikonka adres
ul. Przepiórki 10
02-407 Warszawa
Ikonka email
kontakt@neofusion.pl
Ikonka telefon
22 292 47 40