WordPress - korzyści i zagrożenia
WordPress to program, którego zalety doceniono w Polsce już kilkanaście lat temu. Obecnie jest on jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią typu Open Source. Ze względu na bardzo funkcjonalny CMS umożliwia tworzenie w pełni wartościowej strony internetowej.
Własny CMS
Początki WordPressa sięgają 2002r. Liczba stron, powstałych na jego bazie można liczyć już w dziesiątkach milionów. System stworzono jako narzędzie do pracy dla blogerów, jednak szybko okazało się, że może objąć swoim zasięgiem praktycznie wszystkie rodzaje witryn. Stosuje się go na stronach firmowych, bardziej rozbudowanych portalach a nawet sklepach internetowych. Od momentu powstania WordPress przeszedł wiele modyfikacji i aktualizacji. Dzięki temu nabrał cech solidnego programu, stając się wręcz liderem wśród systemów CMS. WordPress daje możliwość publikowania tabel, tekstów, grafik, filmów oraz zdjęć.
Zalety WordPressa
WordPress jest systemem, najchętniej stosowanym zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Jego największą zaletą jest prostota użytkowania. Znacznym ułatwieniem jest przede wszystkim przejrzyste i łatwe menu, dzięki któremu w kilka chwil można samodzielne stworzyć strony oraz wygodne zarządzać ich treścią. Publikacja materiałów na stworzonej stronie odbywa się przy pomocy kokpitu. Jest on skonstruowany w ten sposób, aby poruszanie się po nim było jak najbardziej intuicyjne. WordPress ma stosunkowo duży wybór darmowych szablonów. Plusem stosowania systemu są także dostępne wtyczki, wzbogacające strony WP o dodatkowe funkcje.
Słabe strony WordPressa
To, co z jest zaletą WordPressa, może stanowić dla niego również obciążenie. Liczne wtyczki, pomagające rozbudować platformę, mogą ją również znacznie obciążyć. Powoduje to spowolnienie ładowania się strony i mniejszą wygodę jej użytkowania. Najwięcej problemów mogą przysporzyć te elementy, które nie są już aktualizowane przez ich twórców. Popularność WordPressa oznacza także większe zainteresowanie tym systemem przed hakerów. Zwłaszcza, że ogólna dostępność kodu źródłowego i włamanie się na poszczególne strony jest o wiele prostsze niż w przypadku tych stron, które posiadają płatny CMS.
WordPress oferuje różnego rodzaju rozwiązania i możliwości, mogące zniwelować ewentualne wady, związane z bezpieczeństwem witryn. Jednym z nich jest instalowanie tylko płatnych szablonów i wtyczek, na bieżąco aktualizowanych przez ich twórców i posiadających odpowiednie zabezpieczenia.
Sprawdź także:
- Wymiary grafik na Facebooku
- Certyfikat SSL - co to jest?
- Ile kosztuje strona internetowa?
- Co to jest reklama Google Adwords?
- Jak działa Google AdWords?
- Od czego zależy pozycja reklamy Google AdWords?
- Co to jest hosting? Jaki hosting wybrać?
- Czym jest domena? Jaką nazwę domeny internetowej wybrać?
- Czym jest copywriting?
- Czym jest newsletter? Jak stworzyć skuteczny newsletter?
- Tworzenie stron internetowych: Jak wygląda proces tworzenia stron www?
- Sklep internetowy - jakie oprogramowanie wybrać?
- O porównywarkach cenowych
- Reklama graficzna w internecie
- Jak działa mailing?
- Linkowanie a optymalizacja stron internetowych
- Kilka słów o spamie
- Skuteczna sprzedaż: moda, long tail, cross-selling, up-selling, zasada Pareta
- Działalność firmy na blogu. Jak zarabiać na blogu?
- Nietykieta na blogu
- Firmowa skrzynka mailowa
Masz dodatkowe pytania?
Napisz do nas na kontakt@neofusion.pl
Zobacz nasze usługi
Sprawdź naszą pełą ofertę i skontaktuj się z nami już dziś!
Kontakt
Po więcej informacji i pomoc napisz do Nas lub zadzwoń!
- ul. Ogrodnicza 1
02-407 Warszawa - kontakt@neofusion.pl
- +48 531 005 560