Ikona pakiety

WordPress - darmowe oprogramowanie - wady i zaletyWordPress - korzyści i zagrożeniaWordPress to program, którego zalety doceniono w Polsce już kilkanaście lat temu. Obecnie jest on jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią typu Open Source. Ze względu na bardzo funkcjonalny CMS umożliwia tworzenie w pełni wartościowej strony internetowej.

Własny CMS

Początki WordPressa sięgają 2002r. Liczba stron, powstałych na jego bazie można liczyć już w dziesiątkach milionów. System stworzono jako narzędzie do pracy dla blogerów, jednak szybko okazało się, że może objąć swoim zasięgiem praktycznie wszystkie rodzaje witryn. Stosuje się go na stronach firmowych, bardziej rozbudowanych portalach a nawet sklepach internetowych. Od momentu powstania WordPress przeszedł wiele modyfikacji i aktualizacji. Dzięki temu nabrał cech solidnego programu, stając się wręcz liderem wśród systemów CMS. WordPress daje możliwość publikowania tabel, tekstów, grafik, filmów oraz zdjęć.


Zbuduj stronę na WordPressie! Sprawdź!

Zalety WordPressa

WordPress jest systemem, najchętniej stosowanym zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Jego największą zaletą jest prostota użytkowania. Znacznym ułatwieniem jest przede wszystkim przejrzyste i łatwe menu, dzięki któremu w kilka chwil można samodzielne stworzyć strony oraz wygodne zarządzać ich treścią. Publikacja materiałów na stworzonej stronie odbywa się przy pomocy kokpitu. Jest on skonstruowany w ten sposób, aby poruszanie się po nim było jak najbardziej intuicyjne. WordPress ma stosunkowo duży wybór darmowych szablonów. Plusem stosowania systemu są także dostępne wtyczki, wzbogacające strony WP o dodatkowe funkcje.

Słabe strony WordPressa

To, co z jest zaletą WordPressa, może stanowić dla niego również obciążenie. Liczne wtyczki, pomagające rozbudować platformę, mogą ją również znacznie obciążyć. Powoduje to spowolnienie ładowania się strony i mniejszą wygodę jej użytkowania. Najwięcej problemów mogą przysporzyć te elementy, które nie są już aktualizowane przez ich twórców. Popularność WordPressa oznacza także większe zainteresowanie tym systemem przed hakerów. Zwłaszcza, że ogólna dostępność kodu źródłowego i włamanie się na poszczególne strony jest o wiele prostsze niż w przypadku tych stron, które posiadają płatny CMS.

WordPress oferuje różnego rodzaju rozwiązania i możliwości, mogące zniwelować ewentualne wady, związane z bezpieczeństwem witryn. Jednym z nich jest instalowanie tylko płatnych szablonów i wtyczek, na bieżąco aktualizowanych przez ich twórców i posiadających odpowiednie zabezpieczenia.Masz dodatkowe pytania?
Napisz do nas na kontakt@neofusion.pl
Zobacz nasze usługi

Sprawdź naszą pełą ofertę i skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt

Po więcej informacji i pomoc napisz do Nas lub zadzwoń!


Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Neo Fusion Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Przepiórki 10, 02-407 Warszawa, z numerem NIP 522 305 13 04.
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.

* - pola obowiązkowe
 
Ikonka adres
ul. Ogrodnicza 1
02-407 Warszawa
Ikonka email
kontakt@neofusion.pl
Ikonka telefon
+48 531 005 560