Certyfikat SSL w Neo Fusion

Certyfikat SSL
- co to jest?

W jakim celu intalujemy certyfikat SSL?Certyfikat SSL dla domenyInternet to coraz chętniej eksploatowane środowisko. Początkowo stanowił źródło informacji, obecnie to miejsce dokonywania zakupów, sprzedaży i wielu transakcji finansowych. Aby zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich klientów a przy okazji osiągnąć dobre wyniki w Google, warto zainstalować certyfikat SSL.


Co to jest hosting? Jaki hosting wybrać?

Szyfrowana transmisjaSSL to skrót, pochodzący od anglojęzycznej nazwy Secure Socket Layer. Jest to protokół sieciowy, który został przyjęty jako standardowy dla szyfrowania stron www. Dzięki niemu można mieć pewność całkowitej poufności przesyłanych danych. Intencją twórców, czyli firmy Netscape, było stworzenie produktu na tyle uniwersalnego, aby mogły z niego korzystać różne protokoły aplikacyjne. Ochrona odbywa się pomiędzy komputerem użytkownika a konkretnym serwerem. W ten sposób można zabezpieczać nie tylko połączenia do poczty, serwera ftp, ale także transakcje, realizowanych w bankowości elektronicznej. To ważne dla osób, korzystających z opcji płatności online, oraz biorących udział w aukcjach internetowych.Dobra tendencjaZ roku na rok certyfikat SSL zyskuje na popularności, co jest bardzo dobrą tendencją. W praktyce oznacza bowiem, że klient, korzystając z konkretnej strony www ma pewność, że wszystkie jego dane są chronione i nie trafią w niepowołane ręce. Co więcej, stosowanie SSL zapewnia integralność danych. Żaden użytkownik sieci nie może dowolnie zmieniać danych. Jeśli taka próba zostanie podjęta, natychmiast jest wykryta. Użytkownik sieci, wiedząc, że porusza się po bezpiecznej stronie nie musi się również obawiać, że zostanie przypadkowo przekierowany na witryny mniej sprawdzone. Stosowanie certyfikatu SSL przedstawia firmę w korzystnym świetle jako profesjonalna i dbającą o dobro klientów.Klient sprawdzaNie trzeba znać się na internetowych zabezpieczeniach aby móc stwierdzić, czy dana strona posiada certyfikat SSL czy nie. Jedna z najbardziej popularnych wyszukiwarek - Google informuje użytkowników, korzystających z przeglądarki Chrome/Firefox, która ze stron nie posiada certyfikatu SSL. Jest ona oznaczana jako potencjalnie niebezpieczna, dlatego klienci zwykle ją omijają. Z tego powodu większość instytucji publicznych, firm czy sklepów internetowych coraz chętniej stawiają na bezpieczeństwo przesyłu danych.Ochrona danych podczas komunikacji przestała być luksusem a stała się standardem. Ryzyko przechwycenia danych podczas transmisji praktycznie nie istnieje. Warto wiedzieć, że szyfrowanie zaczyna się już w momencie wypełnienia formularza na stronie sklepu, czyli na samym początku transakcji.
Masz dodatkowe pytania?
Napisz do nas na kontakt@neofusion.plZobacz nasze usługiZobacz nasze usługi

Sprawdź naszą pełą ofertę i skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt

Po więcej informacji i pomoc napisz do Nas lub zadzwoń!


Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Neo Fusion Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Przepiórki 10, 02-407 Warszawa, z numerem NIP 522 305 13 04.
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą jedynie w cel-u(ach) wskazanych powyżej. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz trwałego usunięcia. Podanie danych osobowych jest dobrowolne jednak ich nie podanie może uniemożliwiać odpowiedź na Państwa zapytanie przesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego.

* - pola obowiązkowe
 
Ikonka adres
ul. Ogrodnicza 1
02-407 Warszawa
Ikonka email
kontakt@neofusion.pl
Ikonka telefon
+48 531 005 560